BOSTANCI ADAK KURBAN SATIŞ VE KESİM YERİ

Get Adobe Flash player

HOŞGELDİNİZ

Bostancı adaklık  kurbanlıklarını anadolunun yaylalarından özel olarak getirilmiş olup tüm adaklıklarımız veteriner kontrolünden  geçirilmiştir.

BİZİ TAKİP EDİN

      

BİZE SORUN

 İsim

 Email

 Sorunuz

Gönder

Kurbanlık Fiyatları

Kurbanlık Fiyatları yılın farklı zamanlarında etin kilosundaki artış baz alındığında farklı aralıklarda yer alabilir. Kurban bayramı öncesinde belirlenen fiyatlar çerçevesinde fiyat aralıkları ile karşılaşmak mümkün olduğu gibi sonrasında da değişen et fiyatları baz alınarak kurbanlık fiyatları piyasalarda yerini alıyor. Kurban ibadeti Yüce Allah’a yakınlaşmak için değerlendirilebilecek bir ibadettir. Ancak kurban kesilecek hayvanın belirli özellikleri bulunmaktadır. Koyunların bir yaşını, sığırların iki yaşını, devenin ise en az beş yaşını doldurması önemlidir. Hayvanların kör ya da topal olmaması gerektiği gibi şaşılıkta kurban edilmemesi için bir engel teşkil etmektedir. Kurbanın seçilmesi kadar İslami usullere göre kesilmesi de ibadetin makbul olmasını sağlayacak bir kriterdir.


Kurban bayramı vaktinde belirli bir zenginliği bulunan her Müslümanın üzerine vaciptir. Bunun haricinde adak olarak adanan kurbanlar ve akika olarak kesilen kurbanlarda da aynı özelliklerin bulunması gereklidir. Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıklar arasında fiyat farklılıkları olmaktadır. Bu alanda Kurbanlık Fiyatları hayvanın kilosuna göre değişebilir. Kurban kesimlerinin modern ve hijyenik alanlarda yapılması, İslami usüllere göre helal kesim olarak yapılması da kurban ibadetinin makbul olmasını sağlayacak kriterler arasında yer alıyor. Adak kişilerin bir şarta bağlı olarak Yüce Allah’a karşı kendilerini dinen mükellef kılmasıdır. Akika ise doğan çocuklar için sünnet olarak kesilen kurbanlar denir. Adak kurbanı belirtilen şart yerine geldiğinde kişinin durumu müsait ise kesilebilir. Akika ise çocuk doğduğundan 18 yaşına gelene kadar kesilebilir.

Kurban hangi türde olursa olsun, Yüce Allah’a yaklaşmak için sıhhatine çok önem verilmesi gereken bir ibadettir. Özellikle Kurbanlık Fiyatları bütçenize göre farklı aralıklarda olabilir. Koyu ya da keçi gibi küçükbaş hayvanlara bir kişi kesebilir. Büyük baş hayvanlarda ise 7 kişiye kadar ortak kesilebilir. İslami hassasiyetler çok önemlidir. İbadetinizin makbul olması adına hayvanın seçimi, kesimi ve dağıtılması için belirlenen hükümlere birebir uymak gereklidir. Kurban fiyatları her yıl değişebiliyor. Bunda hayvanların yetiştirilmesindeki yem fiyatları gibi maliyetler etkili olabiliyor. Ancak her Müslüman kurban ibadeti, adağı ya da akika tercihleri için bütçesine uygun olarak kurbanlık hayvanlar bulabilecektir.