BOSTANCI ADAK KURBAN SATIŞ VE KESİM YERİ

Get Adobe Flash player

HOŞGELDİNİZ

Bostancı adaklık  kurbanlıklarını anadolunun yaylalarından özel olarak getirilmiş olup tüm adaklıklarımız veteriner kontrolünden  geçirilmiştir.

BİZİ TAKİP EDİN

      

BİZE SORUN

 İsim

 Email

 Sorunuz

Gönder

Adaklık kurban

Adaklık kurban, İslami bir vecibedir. İslam’a göre helal olan bir konuda, ‘Allah’ım bu işim olursa kurban keseceğim’ dediğiniz zaman, artık adak kesmeniz gerekir. Adağın etinden sadece fakirler yer. Zenginler yerse, kabaca yedikleri etin parası kadar sadaka verilmelidir. Allah’tan başkası adına kurban kesilmez. Bu nedenle niyet halis olmalıdır. Kesim yeri ve satış yeri kategorisinde, adak kurban İstanbul şirketimiz, bu önemli ibadeti en iyi şekilde gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

 

Bir hayvanın adaklık olmasının belli şartları vardır. Bu sektörün tanınan bir firması olarak, bu kurallara dikkat etmekteyiz. Kör, topal, deli, boynuzu kökünden kırılmış, doğuştan engelli, dişi olmayan, kuyruğu kesik, tenasül uzvu kesik, aşırı cılız, pisliğini yiyen ve halen kuzu olan hayvanlar kurbanlık olmaz. Akika, adak ve kurban hizmetlerinde, bu İslami kurallara dikkat edilmektedir. Adaklık kurbanlık seçiminde, Maltepe adaklık kurban firmamız, oldukça titiz davranmaktadır. Sadece adak adı altında kurban kesme işlemi yapılmamaktadır. Dinimiz, her fırsatta fakirlerle dayanışmayı ve toplumsal düzeni oluşturmayı hedeflemiştir. Zararlı alışkanlıkları yasaklayan dinimiz, fakirlere et yedirmeyi teşvik etmektedir. Akika da bu uygulamalardan biridir. Yeni doğan çocuklar için kesilen kurbanlara akika denilmektedir. Akika ihtiyaçlarınızı da bizden alabilirsiniz.

 

İnek, dana, düve, boğa, koyun ve keçi gibi hayvanlar, ülkemizde kurbanlık olarak tercih edilmektedir. Bu konuda en büyük yanlış, kümes hayvanlarının da kurban olabileceği inancıdır. Bu tamamen batıldır ve İslam’da yeri yoktur. Adaklık kurbanlık hizmetleri içerisinde, küçük ve büyük baş hayvan olarak bilinen hayvanlar tercih edilmelidir. Kurban hizmetlerinde mükemmel ve etkili hizmeti amaç edinen firmamız, konusunda profesyonel ekiplerle çalışmaktadır. Günümüz teknolojinin son harikası olan makinelerle, pratik ve hızlı çalışma yöntemleri tercih edilmektedir. Makineler Avrupa olmasına karşılık, kesim yöntemimiz helal kesimdir. Avrupa yöntemleri kategorisindeki yöntemler hayvanın murdar olmasına neden olur. Bu nedenle bu yöntemleri kullanmıyoruz. Kesim yerinin sağlıklı olması, kesim yöntemlerinin helal olması ve kasap hizmetinin hijyenik ortamlarda gerçekleştirme, günümüz kurbanlık hizmetlerinde, önemli hususlardır. Bu hususlara özellikle riayet etmekteyiz. Adaklık, kurbanlık, akika, kesim yeri, satış yeri.