BOSTANCI ADAK KURBAN SATIŞ VE KESİM YERİ

Get Adobe Flash player

HOŞGELDİNİZ

Bostancı adaklık  kurbanlıklarını anadolunun yaylalarından özel olarak getirilmiş olup tüm adaklıklarımız veteriner kontrolünden  geçirilmiştir.

BİZİ TAKİP EDİN

      

BİZE SORUN

 İsim

 Email

 Sorunuz

Gönder

Adaklık Keçi

Adaklık Keçi özel şartlarda veteriner kontrollerinde yetiştirilen hayvanlarımız arasında seçebilirsiniz. Adak bir nevi Yüce Allah’a verilen söz anlamındadır. Belirli bir şarta bağlı olarak Allah (c.c) verilen sözlerin şart yerine geldiği takdirde Müslümanların üzerine vacip olacaktır. Bu nedenle adaklık kurban arayışlarına girdiğinizde kurbanın belirli özellikler taşıması gereklidir. Adaklık olarak seçilecek hayvanlar kurban şartlarının tümünü taşıması gereklidir. Bunlar arasında hayvanın bir yaşını doldurması gereklidir. Bazı altı aylık kuzular bir yaşındaki koyun gibi semiz olabilir. Bu durumda da bu hayvanların kurbanlık olarak seçilmesi caizdir. Dinimize göre adaklık kurbanın etinde adakta bulunan kişi anası, babası, evladı, torunu, dedesi, kocası ya da karısına yediremez. Yenilirse bunların yerine etin kıymeti derecesinde fakirlere sadaka verilmesi gereklidir.


Bütçenize uygun, dinen caiz olan Adaklık Koyun satın alarak adağınızı yerine getirebilirsiniz. Ancak etinin belirtildiği kişilerin yememesi özellikle gereklidir. Kurbanların en uygun şartlarda hijyenik koşullarda, temiz ortamlarda kesilmesi gereklidir. Kurbanın kesilmesi için yer aramak yerine temiz ve sorunsuz bir şekilde istediğiniz kurbanın kesilmesi ile adağınızı yerine getirebilirsiniz. Kurban etinin doğru bir şekilde dağıtılması da çok önemlidir. Adak olarak belirtilen şartın yerine gelmesi, adak kurban ibadetinin yerine gelmesi için bir vakittir. Bu nedenle verilen sözler, adak olarak kurban diye vat edilen kurbanların zamanında kesilmesi gereklidir. Bu sözü verdiğiniz taraf Yüce Allah’tır. Bu nedenle kurban ibadetini yerine getirilmesine azami olarak dikkat etmek gereklidir.

Kurban seçimlerinizde seçilen hayvanların düzgün, azalarının tamam olması, besili olması ve sağlıklı olması önemlidir. Zayıf, düşkün ve bazı azaları eksik olan hayvanlardan sağlıklı bir kurban olmaz. Bu nedenle kurban ibadetinizin sağlıklı ve makbul olması için bu kriterlere azama dikkat edilmesi önemlidir. Bu alanda Adaklık Koyun seçimlerinizde vakit, adak sahibinin şartının yerine gelmesi olacaktır. Kurban kesilecek hayvanın ayıplardan salim olması da gereklidir. Çok ayıp sayılan ve hayvanın kurban edilmesine dinen mani olan büyük özürlerin hayvanda olmaması da önemlidir. Tüm bu özelliklere sahip kurban seçimleri adak sahibinin ibadetinin makbul olmasını sağlayacak kriterler arasında yer alıyor.