BOSTANCI ADAK KURBAN SATIŞ VE KESİM YERİ

Get Adobe Flash player

HOŞGELDİNİZ

Bostancı adaklık  kurbanlıklarını anadolunun yaylalarından özel olarak getirilmiş olup tüm adaklıklarımız veteriner kontrolünden  geçirilmiştir.

BİZİ TAKİP EDİN

      

BİZE SORUN

 İsim

 Email

 Sorunuz

Gönder

Adak kurban fiyatları

Adak kurban fiyatları birçok farklı hususa bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Gerek hayvan seçimleri gerekse işlemlerin kalitesi belirleyici olurken çok daha profesyonel kesim alanlarına sahip yerlerin tercih edilmesi de zahmetsiz olması açısından önem taşımaktadır. Dini bir vecibe olmasından dolayı yapılması zorunlu olan adak kurban kesimleri farklı nedenlere bağlı olabilmektedir. Bir istekte bulunulması ya da bir şeyin yerine gelmesi durumunda söz verilen bir işlemdir. Bu nedenden arzu edilen adağın yerine gelmesi halinde adak kurbanın kesimi gereklidir.

Adak kurbanlık tercihlerinde de önemli hususlar bulunmaktadır. Birçok yönden hayvanın yeterli düzeyde olmasının yanı sıra aynı zamanda sağlıklı olması da şartlar arasında bulunmaktadır. Bunun için hayvan seçimine bir bilen ile gidilmesi tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda pazarlık imkânı da olabilmektedir. Genellikle adak kurban fiyatları sabit gibi görülse de yapılacak pazarlıklarla çok uygun fiyattan alım işlemleri tamamlanmaktadır. Besili ve sağlıklı olan hayvanın hamile olmamasına da dikkat edilerek işlemler tamamlanmaktadır. Hayvan alım sonrasında kesim işlemlerinin zahmetsiz ve pratik olması da önemlidir. Bundan dolayı çok daha büyük bir mekâna sahip olan profesyonel işlemler sunan firmaların tercih edilmesi önerilmektedir. Adak kurbanın kısa süre içinde birden fazla işlemden geçirilmesiyle paket halinde sunulması sağlanmaktadır.


Arzu edilmesi halinde vekalet yoluyla da adak kurban kesim işlemleri tamamlanmaktadır. Hiçbir yere gitmeden verilen vekalet aracılığı ile adak kurban kesimi tamamlanırken internet üzerinden de adak kurbanlık fiyatları görülebilmektedir. Bununla birlikte taksit imkânı sunulan adak kurban işlemlerinde tüm işlemler vekalet ile halledilmektedir. Seçilen hayvanın kesilmesi, parçalanması sonrasında adak sahibi kişi tarafından belirlenen bir vakfa ya da hayır kurumuna bağışlanması da söz konusu olmaktadır. Böylelikle tüm işlemlerin hızlı ve kolay bir şekilde halledilmesi sağlanabilmektedir. Dini anlamda gerekli olan durumlardan bir tanesi olan adak kurbanın bağışlanması da tercihe bağlı olarak farklılaşabilmektedir. Adak kurbanlık fiyatları ödeme işlemleri de kredi kartlarından olabilmektedir. Sonrasında ise poşetlere ayrılan etlerin dağıtımları ihtiyaç sahiplerine olabilmektedir. Bu işlem için sadece adreslerin ulaştırılması yeterlidir. Adak sahibi ve ailesinin adak kurban etinden yemesi caiz olmadığı için kişinin gelmesine gerek kalmadan tüm işlemler yapılarak adak yerine getirilmektedir.