BOSTANCI ADAK KURBAN SATIŞ VE KESİM YERİ

Get Adobe Flash player

HOŞGELDİNİZ

Bostancı adaklık  kurbanlıklarını anadolunun yaylalarından özel olarak getirilmiş olup tüm adaklıklarımız veteriner kontrolünden  geçirilmiştir.

BİZİ TAKİP EDİN

      

BİZE SORUN

 İsim

 Email

 Sorunuz

Gönder

Adak Fiyatları

Adak Fiyatları seçilen hayvanın kilosuna göre değişebilir. Dinimizde ibadetinizin makbul olabilmesi için hayvanların kurbanlık vasıfları taşıması gereklidir. Adak kurban, bir dileğinizin gerçekleşmesi halinde Rabbinize verdiğiniz söz denilebilir. Kurban bayramı öncesinde kurbanlık fiyatları belirlenmektedir. Ancak yıl içerisinde etin kilosunda yaşanan fiyat değişimleri kurbanlık fiyatlarının da farklılaşması üzerinde etkilidir. Adak ve kurban bayramı dışında akika olarak ta kurban kesilebilir. Akika yeni doğan çocuklar için peygamberimizin sünnetine uyarak kesilen kurbandır. Adak kurbanı olarak büyük baş ya da küçükbaş hayvanlar tercih edilebilir. Bütçenize göre seçimler yapabilirsiniz. İbadetinizin makbul olabilmesi için kurbanınızın İslami usullere göre kesilmesi ve adak kurbanının yiyebileceği insanlara dağıtılması gereklidir.


Küçükbaş hayvanlar arasında koç, kuzu, keçi gibi hayvan türleri bulunmaktadır. Büyükbaş hayvanlar olarak ise inek, dana, düe, tosun gibi hayvan türleri adak için tercih edilebilir. Genel olarak adağın yerine getirilebilmesi niyeti ile küçükbaş hayvanlar arasından tercihler yapılmaktadır. Bu alanda Adak Fiyatları tercih edilecek hayvanın kilosu baz alınarak değerlendirilir. Koyun tercihleri yaparken hayvanın bir yaşını doldurması gereklidir. Ayrıca herhangi bir ayıbı olmaması da önemlidir. Yani topal, kör ya da herhangi bir hastalığı olmaması gereklidir. Kurban ibadetinizin makbul olabilmesi için sağlıklı ortamlarda hijyenik kesimlerin yapılması önemlidir. Adak kurbanının etini kurban sahibi yiyemez. Babası, çocukları, annesi, torunları ve dedesi gibi akrabaları da yiyemez. İbadetinizin makbul olması için bu tür kriterlere uyulması önemlidir.

Kurban ibadeti Yüce Allah’a yaklaşmak, yakınlaşmak için çok önemli bir ibadettir. İbadetin sıhhatinin yerinde olması için doğru kurban seçimi, İslami usullere göre kesimi ve belirtilen kişilere dağıtımı çok önemlidir. Bu nedenle adak adarken belirttiğiniz şartın yerine gelmesinin ardından bütçenize uygun Adak Fiyatları araştırmaları yapabilir ve adak seçimlerinizde kurbanlık vasıfları taşımasına özen göstermeniz gereklidir. Kurbanlık hayvanların bir yaşından büyük olması, semiz olması, herhangi bir kusurunun bulunmaması ve belirtilen hayvan türleri arasından seçilmesi gereklidir. Adak, akika gibi kurban mevsimi dışında kurbanlık arayışlarınızda farklı fiyat aralıklarında kurbanlıklar bulabilirsiniz. İbadetinizi, Yüce Allah’a verdiğiniz sözü tutabilmek adına kurban ibadetiniz için titizlik ile seçimlerinizi yapmanız gereklidir.